Na targach gamescom 2018 odbył się kolejny zamknięty pokaz Cyberpunka 2077. Studio CD Projekt RED zaprezentowało między innymi miasto Night City pod osłoną nocy.

Studio CD Projekt RED pojawiło się na tegorocznych targach gamescom z nieco zmienionym demem.

Na pokaz gry zaproszono między innymi redakcję serwisu Engadget, na łamach którego opublikowano artykuł obfitujący w rozmaite ciekawostki na temat obecnego stanu tego projektu. Najważniejszą z nich jest fakt, że Cyberpunk 2077 jest już grywalny od początku do końca – choć jeszcze nie wszystkie elementy tej produkcji znalazły się na miejscu, a wiele błędów czeka na naprawę, fabuła stanowi już spójną całość. 

Noc w Night City jak w Blade Runnerze lub Ghost in the shell.

Na tym nie koniec, gdyż autorzy zaprezentowali widzom rozświetloną neonami panoramę Night City, przypominającą metropolię z filmowego Blade Runnera. Richard Borzymowski, czyli producent gry, skomentował kwestię wyglądu miasta w następujący sposób:

Wiedzieliśmy, jak stworzyć piękną, nocną scenerię w Night City (…). Opracowując Cyberpunka jako grę z otwartym światem i cyklem dobowym, rozumieliśmy jednak, że musimy zaprojektować miasto w taki sposób, by wyglądało dobrze również w dzień.

Ogladajac prezentacje nie odbylo sie bez licznych ¨wow¨publicznosci.

czyli…?

Gra wyglada na skonczona, mysle ze publiczny gameplay juz na nas czeka.

Na koniec należy wspomnieć, że autorzy pokazali widzom nową broń, czyli katanę emitującą pole magnetyczne chroniące bohatera przed ostrzałem, oraz sam proces kreacji postaci.