Fallout 76 otrzymał patch, który dodaje Przetrwanie, czyli tryb survivalowy nastawiony na rywalizację z innymi graczami. Tryb survivalowy opracowano z myślą o fanach rywalizacji z innymi graczami. Zabawę w becie możemy rozpocząć nową postacią, jak oraz swobodnie przenieść rozwiniętego bohatera między obydwoma trybami bez utraty wypracowanych postępów.

W nowym trybie gracze są wobec siebie nastawieni wrogo i mogą się atakować bez ograniczeń. Schowanie broni pozwala zasygnalizować neutralność, co zmienia kolor naszego imienia z czerwonego na żółty. Mapa nie wyświetla już położenia innych użytkowników, chyba że są w pierwszej trójce rankingu najdłuższego życia. Po śmierci pozostawiamy po sobie nie tylko śmieci, ale też losową liczbę przedmiotów pomocy, które znajdowały się w naszym ekwipunku.

Usunięto opcję odrodzenia „Szukaj zemsty”, a nagroda w kapslach za likwidację gracza oraz kapsle odejmowane w chwili śmierci uległy podwojeniu. Ograniczono również możliwości szybkiej podróży, a odrodzenie może nastąpić tylko w Kryptcie 76, obozie lub na stacji. W zamian za te trudności w trybie survivalowym uzyskujemy 20% premię do zdobywanych punktów doświadczenia i możemy brać udział w specjalnych wyzwaniach tygodniowych, których ukończenie nagradzane jest legendarnymi przedmiotami.