FORZA HORIZON 4

Kolejna już część znanej nam serii dostępnej na PC oraz Xbox One stworzona przez Playground Games. Wcześniej mieliśmy okazję przemierzać piękną Australię. Jednak tym razem twórcy zabierają nas w wielką podróż po Wielkiej Brytanii, za kierownicą ponad czterystu pięćdziesięciu aut od ponad stu różnych producentów. Otwarty świat i możliwość tuningu aut wedle własnego życzenia, to tylko jedne z wielu argumentów przemawiających za udanym debiutem produkcji. Poza zwykłymi wyścigami będziemy mogli zmierzyć się w zupełnie innych konkurencjach. Tytuł ten będzie mieć wygląd takiego jakby RPG’a, studio twórców wspomnianego już Playground Games pozwolą oni nam na zmianę wyglądu naszego kierowcy, oraz na zakup posiadłości związanych z specjalnymi perkami. Będziemy świadkami czterech pór roku zmieniających się co tydzień. Urozmaici rozgrywkę graczom na 72- osobowych serwerach! Najciekawszą informacją jak dla mnie jest możliwość tworzenia własnych tras, gdzie twórcy dają nam i tak dużo dróg Wielkiej Brytanii, bo jest to aż około 540 ulic.

Rozgrywka

Forza Horizon 4 wjedzie na rynek w październiku. - Forza Horizon 4 z niższymi minimalnymi wymaganiami niż Forza Horizon 3 - wiadomość - 2018-08-24

Forza Horizon 4 wjedzie na rynek w październiku.

Jednym z zabierających dech w piersiach argumentem jest to, że dostajemy dostęp do zawodów motocyklowych, czasowych popisówek, a nawet samolotowych. Okazja do zabawy solo lub ze znajomymi to znana nam opcja z poprzedniej części, więc osoby nie posiadające na bieżąco konta Xbox Live Gold będą mogli bawić się sami równie dobrze jak ci grający online. W Forza Horizon 4 będziemy mogli podjąć się różnych zadań życiowych jak np.: zawód kaskader. Gra już nie będzie polegać na jedynie zdobywaniu coraz to szybszych wozów. Premiera Forza Horizon 4 nastąpi 2 października 2018 r. A do premiery już niedługo, tytuł obiecuje bardzo dużo i wygląda bardzo ciekawie, trzeba przyznać, że czeka się z ekscytacją i ogromnym zdumieniem na wiele godzin niesamowitej rozgrywki. Kolejny exclusive na  Xbox One X zbudowane specjalnie pod najnowszą konsole Microsoftu gra będzie wyświetlana w 4K ale w zaledwie 30fps, zaś 60fps (1080p). Mimo swojej aktualnej ceny jak za zakup przedpremierowo za tyle zabawy i doskonałej rozgrywki, nawet posiadacz wersji ‘fat’ swojego XOne znajdzie dużo zabawy mimo takiego downgrade’u. Misje wspomniane w wątku różnorodnych misji jak podają różne redakcje   ‘inspirowane misjami z Crazy Taxi’, mają one mieć charakter zadań narracyjnych.

Sprzęt

po wspomnianym królestwie Brytyjskim. FH4 z niższymi niż Forza Horizon 3? Twórcy zdradzili, że wersja PC-owa czwartej części ma mieć niższe wymagania sprzętowe niż nowy tytuł z czwórką na końcu. Co do wymagań Forzy Horizon 3 są tutaj:

 

  • Procesor:Intel Core i3-4170 3.7 Ghz.
  • Karta graficzna:Nvidia GeForce GT 740 / AMD Radeon R7 250X z 2 GB pamięci.
  • Pamięć:8 GB RAM.

Z takimi wymaganiami wersja komputerowa nie powinna być problemem, zwróćmy uwagę, iż FH4 ma mieć niższe wymagania więc osoby z nieco słabszym sprzętem nie muszą obawiać się problemów. Osobiście uważam, że gra jest bardziej kierowana do graczy konsolowych niż PC-owych. Chociaż pomimo niskich wymagań mogły być problemy z wydajnością i spadkami klatek oraz problemem funkcji crossplay. Do premiery pozostało niecałe półtora miesiąca, w momencie wydania oficjalnie tytułu twórców Playground Games, będziemy świadkami ewolucji oprawy wizualnej gier na coraz to nowszych sprzętach. Grafika w grach będzie bardziej sztuką niż ujmującym oko szczegółem. Czy to początek rewolucji graficznej w grach? Osobiście myślę, że tak, cudna wręcz realistycznie odzwierciedlona Wielka Brytania w 4 różnych porach roku to na pewno element który przyciągnie wielu graczy. Część sandboksowa, zarówno jak RPG’owa przyciągnie kolejnych graczy, kontynuacja serii ściągnie fanów poprzednich odsłon. Serwery będą non stop zapełnione graczami, gdzie jedna sesja może pomieścić 72 graczy na raz! Odnośnie rozdzielczości, gra będzie obsługiwać ekrany o proporcjach 21:9 oraz funkcję konfigurowania szerokości pola widzenia (FOV). Maksymalne ustawienia mają wyjść ponad opcję ‘Ultra’. Nie mogę się doczekać premiery, tytuł jest wart tych 250 złotych, nie jest to wygórowana cena jak na takie możliwości i tyle zabawy. Otwarty świat to najlepsze miejsce dla tych co chcą usiąść za kierownicą swojego auta i po prostu eksplorować mapę, odkrywać nowe miejsca.

 

Forza Horizon 4 wjedzie na rynek w październiku. - Forza Horizon 4 z niższymi minimalnymi wymaganiami niż Forza Horizon 3 - wiadomość - 2018-08-24

Forza Horizon 4 wjedzie na rynek w październiku.
 Dynamiczne pory roku zupełnie zmieniają najwspanialszy festiwal motoryzacyjny. Wyrusz samotnie lub dołącz do innych podczas odkrywania pięknej i historycznej Wielkiej Brytanii w tym otwartym, współdzielonym świecie. Ścigaj się, popisuj się wyczynami kaskaderskimi, twórz i odkrywaj – wybierz swoją drogę i stań się supergwiazdą Horizon. Od siebie dodam, że poprzednie części również były ciekawe Kolorado, morze śródziemne, Australia. Spodziewaliśmy się Japonii a dostaliśmy równie zaskakujące miejsce o którym już miałem okazję wspomnieć wcześniej i to kilka razy.